«Terug naar alle artiesten

Davy Dilamo

Zanger

Een zanger met Italiaanse Charme.

Davy Dilamo zingt voor jou met enige passie verschillende Italiaanse klassiekers.


Video

Davy Dilamo - Volare / MENT TV


Davy Dilamo - Roberta / MENT TV



Mogelijke Formules

1 x 40' - Live on tape
2 x 20' - Live on tape


Biografie

Muzikale Inspiratie

Davy Dilamo laat zich muzikaal inspireren door verschillende muziekstijlen uit de jaren ‘40, ‘50 en ‘60 van de vorige eeuw. Passie, klasse, charme en een zestalig repertoire (Italiaans, Duits, Spaans, Engels, Frans en Nederlands) zijn slechts enkele van zijn vele kwaliteiten.

Ze hebben hem gemaakt tot wat hij nu is; uniek en succesvol!

Davy Dilamo heeft zich door de jaren heen ontwikkeld tot een live entertainer pur sang. Niet alleen zijn warme en zwoele stem, maar ook de performer in hem, zorgen ervoor dat Dilamo’s publiek, zowel jong als oud, ten volle geniet van zijn kwalitatief zeer hoogstaande shows.

Zijn internationale carrière brengt hem naar de mooiste theaters, concert- en feestzalen wereldwijd.

Kinderjaren

Zanger, liedjesschrijver en entertainer Davy Dilamo is op een zonnige meidag geboren in Maaseik (België). Zoals zijn naam al laat vermoeden heeft Davy Italiaanse roots. Hij is de zoon van een Italiaanse modeontwerper en een Belgische kledingsspecialiste.

Davy Dilamo krijgt de muziekmicrobe al heel vroeg te pakken. Met het repertoire van de Vlaamse kindergroep The Bubbels, entertaint hij, samen met zijn nichtje, talloze familiefeestjes.

Op zijn dertiende geniet Davy een muziekstudie aan de Gemeentelijke Muziekacademie van Maasmechelen, waar hij gitaar als instrument verkiest.

Zijn eerste muzikale stappen zijn zo gezet.

Verenigde Staten van Amerika

Na het behalen van zijn diploma Industrieel Ingenieur Elektronica gaat Davy Dilamo op zijn muzikale elan verder.

Hij boekt succes op zowel binnenlandse als buitenlandse podia, waarbij een muzikaal hoogtepunt volgt in de zomer van 2004; een optreden in de Verenigde Staten van Amerika.

Tijdens zijn verblijf in de VS neemt Davy ook een aantal nummers op in de legendarische Sun Studio in Memphis, Tennessee, de geboorteplaats van de Rock ’n Roll. Naast Elvis Presley hebben ook Carl Perkins, Johnny Cash, Roy Orbison, Jerry Lee Lewis en U2 er platen opgenomen.

Che Bella Cosa

In 2007 verschijnt Davy’s eerste solosingle Sway, een eigen versie van de prachtige song van Dean Martin, en de voorbode op Davy’s langverwachte debuutalbum Ti amo.

Ti amo wordt in februari 2009 aan pers en publiek voorgesteld, en bevat 15 pareltjes uit de jaren ‘40, ‘50 en ’60, volledig in een nieuw kleedje gestoken.

In de zomer van 2010 volgt de single Amore, no, de voorloper van zijn tweede album dat in oktober 2011 wordt uitgebracht; Che bella cosa.

Davy Dilamo brengt met Che bella cosa een eigen en unieke interpretatie van de mooiste Italiaanse melodieën, die in combinatie met zijn prachtige stem, de snaren van ieders hart raken … wat een mooi iets …